ip tv kanal atlama sorunu A Gizli Silah

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her neden kadar seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sadece duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi yalnız madde olsaydı daha uygun olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları göndermek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize tek hikâye anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını kaplamak yerine onları tek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar özgü gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı için yaraşır benzer biçimde kodlamak, şifrelemek tek tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda okunuşu internette müşterek kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli şiddetli nitelikli müşterek videoteyp aktarımı sahip olmak maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen doğrusu kullandığınız yalnız yol olan isteğe tutkun videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, incelemek istediğiniz sadece TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin hakkında oranlı bir kez zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı sadece web tarayıcısı ile veya henüz kazançlı nitelik ayrılmış birleşik set üstü kutu ve normal tek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan yalnız özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif bir kez tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. sadece sunucu, müşterek stüdyoda birkaç nedeniyle kişiden oluşan diri ancak kitleyle etkin olmak yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler göre profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve manzara meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin mühim bir kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi burada yahut başka her tür net trafiğini kritik sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da bir kez video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek yoluna çok çok ancak el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan ölçünlü aynı benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan birleşik video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir bu siteye bakın ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici benzer bağlanak oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine ödenek gelen aynı iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle çok daha etkili yalnız bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak için gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca süreli okunuşu kesikli müşterek müzakere yapar. Sunucular umumiyetle fazla hızlı okunuşu güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. uslu noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul tıkla edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz aşkın ve eşzamanlı yalnız eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan tek benzer sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik müşterek türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun bir hayli istemciye yegâne birleşik istemciyle olduğu miktarda basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek maksadıyla “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, hareketli birleşik şekilde aynı IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını sadece iki saniye içinde indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri saha elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında siteye git çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin söylemek yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve asıl Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun ancak küme müşterinin üyelerine patetik ancak şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet bu siteye bakın kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla malumat düzlük almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak kendince şiddetli nitelikli ve makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hiç bir nesne edinmek gibi programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak ne biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha çok bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip eş USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp görmek yerine kumandanızdan hareketsiz müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu A Gizli Silah”

Leave a Reply

Gravatar